projekt: http://szablony.atcsites.com

NASZE SUKCESY

projekt: http://szablony.atcsites.com

FOTOGALERIA

projekt: http://szablony.atcsites.com

ERASMUS +

projekt: http://szablony.atcsites.com

MENU GŁóWNE

Strona główna

Aktualności

Ochrona danych osobowych

Przerwy

Podręczniki

eDziennik

Obiady

50 - lecie

Plan lekcji

Historia szkoły

Nasz patron

Orlik

Ubezpieczenie

    INFORMATOR

Dokumenty

Kalendarium

Rada Rodziców

Opieka specjalistów

Samorząd 

 
 

Zdolni znad Brdy


Z książką w trampkachBYDGOSZCZ- nasza mała OjczyznaKSIĄŻKA- najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

Spotkania pokoleń


Bąbel matematyczny
Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia to tytuł Miejskiego Konkursu Literackiego, który organizuje nasza szkoła, a jednocześnie słowa Jarosława Iwaszkiewicza. Choć wypowiedziane wiele dziesięcioleci temu, są ciągle aktualne. Świadczy o tym zainteresowanie młodzieży literaturą polską i obcą. 
W tym roku, 7 lutego, do naszej szkoły na konkurs przybyło kilkudziesięciu uczniów z bydgoskich szkół podstawowych - miłośników prozy Rafała Kosika. Literatura fantasy od lat cieszy się powodzeniem wśród młodego pokolenia. Uczestnicy w I etapie starali się wykazać jak najlepszą znajomością powieści tego pisarza. Udało się to 38 finalistom. Gratulujemy! Czeka ich jeszcze jedno zadanie – stworzenie komisu, którego akcja będzie się rozgrywać na terenie Bydgoszczy. Czekamy na dreszczyk emocji i profesjonalne wykonanie. Finał odbędzie się 11 kwietnia.
Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Państwu Stanisławie, Mariuszowi i Katarzynie Piątkowskim, właścicielom piekarni, którzy uprzyjemnili nasze spotkanie konkursowe przepysznymi pączkami!
Dziękujemy także firmie CDI Konsultanci Budowlani, która przekazała środki pieniężne na zakupienie nagród - atrakcyjnych publikacji o Bydgoszczy.
Dzięki naszym hojnym sponsorom możemy godnie przyjąć i wynagrodzić uczniów, nauczycieli i innych gości.
Arleta Kempa w imieniu zespołu edukacji humanistycznejMiejski Konkurs Literacki

 Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

 

Czy lubicie czytać książki? Jeśli tak, to wspaniale! Zapraszamy do konkursu, który nasza szkoła organizuje od 2004 roku z myślą o uczniach klas IV – VI, a obecnie IV-VIII.

Jego głównym celem jest promocja literatury polskiej dla dzieci i młodzieży. Co roku proponujemy uczniom twórczość innego autora. Bohaterami konkursu byli już m. in.  M. Musierowicz, A. Bahdaj,  Z. Nienacki, A. Maleszka, a w roku 2017  Agnieszka Stelmaszyk, która zaszczyciła nas swoją obecnością podczas finałowego spotkania. Opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy  o swojej pracy twórczej, a także wzięła udział w poszukiwaniu skarbów ukrytych w naszej szkole. Pisarka ta to autorka cyklu powieściowego pt. Kroniki Archeo. Dzieci, które uwielbiają przygody, historię i zagadki archeologiczne, z pewnością nie nudzą się podczas lektury jej książek, a może nawet są już wielbicielami powieści pani Agnieszki.

           Uczestnicy biorą udział w konkursie nie indywidualnie, lecz w grupach dwuosobowych. W I etapie wykazują się znajomością treści trzech książek podanych w regulaminie konkursu. Finaliści natomiast wykonują jedno lub dwa zadania. W ostatniej edycji tworzyli Dziennik podróży. Zadanie to kształciło umiejętność planowania  pracy i współpracy w zespole,  rozwijało zdolności literackie, artystyczne oraz kreatywność. Dzieła uczestników zostały  zaprezentowane podczas finałowej biesiady literackiej.

          W poprzednich edycjach wykonano m.in. albumy nt. autora, słowniki gwary uczniowskiej, maski i inne przedmioty wzorowane na kulturach egzotycznych, makiety osiedli i mieszkań PRL-u, filmy krótkometrażowe, słowniki frazeologiczne, gry planszowe, słuchowiska.

          Projekt, choć wieloletni, co roku charakteryzuje się innowacyjnością. Jego oryginalność polega na tym, że uczniowie za każdym razem poznają nowego autora, czytają inne książki i wykonują zadania dostosowane do twórczości danego pisarza. 

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem od I edycji. Co roku uczestniczy w nim ok. 90 uczniów.

Arleta Kempa w imieniu zespołu edukacji humanistycznej


Galeria zdjęć

Maleszka
Stelmaszyk
Szklarski
Terakowska


facebook

"Jesteśmy Razem" Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych
"Słowa, które uzdrawiają duszę" Miejski Konkurs Literacki
Integracja