projekt: http://szablony.atcsites.com

O SZKOLE

projekt: http://szablony.atcsites.com

FOTOGALERIA

projekt: http://szablony.atcsites.com

LLP  COMENIUS

projekt: http://szablony.atcsites.com

MENU GŁóWNE

Strona główna

Projekt

50 - lecie

Rekrutacja

Plan lekcji

Historia szkoły

Nasz patron

Kronika

Kadra

Orlik

Projekty edukacyjne

Ubezpieczenie

    INFORMATOR

Dokumenty

Harmonogram

Kalendarium

Rada Rodziców

Opieka specjalistów

Samorząd 

 
 

Warto przeczytać

Zdolni znad Brdy


Z książką w trampkachBYDGOSZCZ- nasza mała OjczyznaKSIĄŻKA- najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

Spotkania pokoleń


Bąbel matematycznyMiejski Konkurs Literacki

 Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

 

Czy lubicie czytać książki? Jeśli tak, to wspaniale! Zapraszamy do konkursu, który nasza szkoła organizuje od 2004 roku z myślą o uczniach klas IV – VI, a obecnie IV-VIII.

Jego głównym celem jest promocja literatury polskiej dla dzieci i młodzieży. Co roku proponujemy uczniom twórczość innego autora. Bohaterami konkursu byli już m. in.  M. Musierowicz, A. Bahdaj,  Z. Nienacki, A. Maleszka, a w roku 2017  Agnieszka Stelmaszyk, która zaszczyciła nas swoją obecnością podczas finałowego spotkania. Opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy  o swojej pracy twórczej, a także wzięła udział w poszukiwaniu skarbów ukrytych w naszej szkole. Pisarka ta to autorka cyklu powieściowego pt. Kroniki Archeo. Dzieci, które uwielbiają przygody, historię i zagadki archeologiczne, z pewnością nie nudzą się podczas lektury jej książek, a może nawet są już wielbicielami powieści pani Agnieszki.

           Uczestnicy biorą udział w konkursie nie indywidualnie, lecz w grupach dwuosobowych. W I etapie wykazują się znajomością treści trzech książek podanych w regulaminie konkursu. Finaliści natomiast wykonują jedno lub dwa zadania. W ostatniej edycji tworzyli Dziennik podróży. Zadanie to kształciło umiejętność planowania  pracy i współpracy w zespole,  rozwijało zdolności literackie, artystyczne oraz kreatywność. Dzieła uczestników zostały  zaprezentowane podczas finałowej biesiady literackiej.

          W poprzednich edycjach wykonano m.in. albumy nt. autora, słowniki gwary uczniowskiej, maski i inne przedmioty wzorowane na kulturach egzotycznych, makiety osiedli i mieszkań PRL-u, filmy krótkometrażowe, słowniki frazeologiczne, gry planszowe, słuchowiska.

          Projekt, choć wieloletni, co roku charakteryzuje się innowacyjnością. Jego oryginalność polega na tym, że uczniowie za każdym razem poznają nowego autora, czytają inne książki i wykonują zadania dostosowane do twórczości danego pisarza. 

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem od I edycji. Co roku uczestniczy w nim ok. 90 uczniów.

Arleta Kempa w imieniu zespołu edukacji humanistycznej


Galeria zdjęć

Maleszka
Stelmaszyk
Szklarski
Terakowska


"Jesteśmy Razem" Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych
"Słowa, które uzdrawiają duszę" Miejski Konkurs Literacki
Integracja

Biblioteka

Świetlica monitoring pozycji