projekt: http://szablony.atcsites.com

O SZKOLE

projekt: http://szablony.atcsites.com

FOTOGALERIA

projekt: http://szablony.atcsites.com

ERASMUS +

MENU GŁóWNE

Strona główna

Ochrona danych osobowych

Przerwy

Podręczniki

eDziennik

Obiady

Projekt "Po co? Dlaczego? Jak?"

50 - lecie

Plan lekcji

Historia szkoły

Nasz patron

Orlik

Ubezpieczenie

    INFORMATOR

Dokumenty

Kalendarium

Rada Rodziców

Opieka specjalistów

Samorząd 

 
 

Zdolni znad Brdy


Z książką w trampkachBYDGOSZCZ- nasza mała OjczyznaKSIĄŻKA- najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

Spotkania pokoleń

Bąbel matematyczny

Żywa lekcja historii

21 listopada 2017 roku odwiedził naszą szkołę niezwykły gość – Maksymilian Kasprzak. Ten 98-letni pan to uczestnik wojny obronnej Polski 1939 roku, ułan, miłośnik koni i Józefa Piłsudskiego, a po wojnie zawodowy wioślarz.

W jego wspomnieniach chyba najbardziej zadziwiła nas jego siła duchowa, wytrwałość, chęć życia, które pomogły mu przetrwać najtrudniejsze chwile. Wiele razy ocierał się o śmierć, zarówno podczas walk z okupantem, jak i w czasie przymusowych robót na terenie Niemiec i po wojnie w ZSRR. Pomimo tego, iż doświadczył wielu cierpień, twierdzi, że niczego by nie zmienił w swoim życiu. Dzięki tej akceptacji zachował pogodę ducha i zdrowie. Chętnie spotyka się z młodzieżą i uczestniczy w różnych uroczystościach patriotycznych. Pełni wdzięczności za spotkanie odznaczyliśmy Pana Maksymiliana Orderem Orła Białego i nie możemy się już doczekać następnej wizyty.

Arleta Kempa, Michał Plewiński

Galeria zdjęć

Święto Niepodległości 2017

       Rok 2017 został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Józefa Piłsudskiego. Naczelnik naszego państwa stał się dla nas wyzwaniem. Postanowiliśmy odkryć ślady Marszałka w Bydgoszczy. Klasy czwarte wraz z rodzicami wyruszyły na wycieczkę po ulicach naszego miasta, a wielu dotarło aż do 5-6 miejsc upamiętniających tę postać. Wystawa wykonanych przez nich projektów eksponowana jest do końca listopada.
Z kolei podczas uroczystości z okazji tego najważniejszego polskiego święta narodowego towarzyszyliśmy Józefowi Piłsudskiemu (Kacper Sikora, 7c)  podczas wizyty w Bydgoszczy  6 i 7 czerwca 1921 roku.
     Aktorzy w artystycznej formie przedstawili przyjazd Marszałka na Dworzec Główny, przejazd gościa karetą ulicą Dworcową, wizytę w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz raut w hotelu Pod Orłem. Nie zabrakło też znanych piosenek legionowych: Wojenko, wojenko, Kasztanki, Przybyli ułani pod okienko czy Kadrówki. Było i muzycznie, i lirycznie, i zabawnie. A w nagrodę za zaangażowanie w realizację tej uroczystości – figurka Kasztanki Józefa Piłsudskiego.

Arleta Kempa, Grzegorz Nazaruk, Michał Plewiński
Galeria zdjęć:
"Jesteśmy Razem" Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych
"Słowa, które uzdrawiają duszę" Miejski Konkurs Literacki
Szkoła Młodych Patriotów
Integracja