projekt: http://szablony.atcsites.com

O SZKOLE

projekt: http://szablony.atcsites.com

FOTOGALERIA

projekt: http://szablony.atcsites.com

LLP  COMENIUS

MENU GŁóWNE

Strona główna

Obiady

Projekt

50 - lecie

Rekrutacja

Plan lekcji

Historia szkoły

Nasz patron

Kronika

Kadra

Orlik

Projekty edukacyjne

Ubezpieczenie

    INFORMATOR

Dokumenty

Harmonogram

Kalendarium

Rada Rodziców

Opieka specjalistów

Samorząd 

 
 

Warto przeczytać

Zdolni znad Brdy


Z książką w trampkach



BYDGOSZCZ- nasza mała Ojczyzna



KSIĄŻKA- najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

Spotkania pokoleń


Bąbel matematyczny

Żywa lekcja historii

21 listopada 2017 roku odwiedził naszą szkołę niezwykły gość – Maksymilian Kasprzak. Ten 98-letni pan to uczestnik wojny obronnej Polski 1939 roku, ułan, miłośnik koni i Józefa Piłsudskiego, a po wojnie zawodowy wioślarz.

W jego wspomnieniach chyba najbardziej zadziwiła nas jego siła duchowa, wytrwałość, chęć życia, które pomogły mu przetrwać najtrudniejsze chwile. Wiele razy ocierał się o śmierć, zarówno podczas walk z okupantem, jak i w czasie przymusowych robót na terenie Niemiec i po wojnie w ZSRR. Pomimo tego, iż doświadczył wielu cierpień, twierdzi, że niczego by nie zmienił w swoim życiu. Dzięki tej akceptacji zachował pogodę ducha i zdrowie. Chętnie spotyka się z młodzieżą i uczestniczy w różnych uroczystościach patriotycznych. Pełni wdzięczności za spotkanie odznaczyliśmy Pana Maksymiliana Orderem Orła Białego i nie możemy się już doczekać następnej wizyty.

Arleta Kempa, Michał Plewiński

Galeria zdjęć

Święto Niepodległości 2017

       Rok 2017 został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Józefa Piłsudskiego. Naczelnik naszego państwa stał się dla nas wyzwaniem. Postanowiliśmy odkryć ślady Marszałka w Bydgoszczy. Klasy czwarte wraz z rodzicami wyruszyły na wycieczkę po ulicach naszego miasta, a wielu dotarło aż do 5-6 miejsc upamiętniających tę postać. Wystawa wykonanych przez nich projektów eksponowana jest do końca listopada.
Z kolei podczas uroczystości z okazji tego najważniejszego polskiego święta narodowego towarzyszyliśmy Józefowi Piłsudskiemu (Kacper Sikora, 7c)  podczas wizyty w Bydgoszczy  6 i 7 czerwca 1921 roku.
     Aktorzy w artystycznej formie przedstawili przyjazd Marszałka na Dworzec Główny, przejazd gościa karetą ulicą Dworcową, wizytę w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz raut w hotelu Pod Orłem. Nie zabrakło też znanych piosenek legionowych: Wojenko, wojenko, Kasztanki, Przybyli ułani pod okienko czy Kadrówki. Było i muzycznie, i lirycznie, i zabawnie. A w nagrodę za zaangażowanie w realizację tej uroczystości – figurka Kasztanki Józefa Piłsudskiego.

Arleta Kempa, Grzegorz Nazaruk, Michał Plewiński
Galeria zdjęć:












"Jesteśmy Razem" Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych




"Słowa, które uzdrawiają duszę" Miejski Konkurs Literacki




Szkoła Młodych Patriotów




Integracja

Biblioteka

Świetlica










 monitoring pozycji