projekt: http://szablony.atcsites.com

NASZE SUKCESY

projekt: http://szablony.atcsites.com

FOTOGALERIA

projekt: http://szablony.atcsites.com

ERASMUS +

projekt: http://szablony.atcsites.com

MENU GŁóWNE

Strona główna

Aktualności

Ochrona danych osobowych

Przerwy

Podręczniki

eDziennik

Obiady

50 - lecie

Plan lekcji

Historia szkoły

Nasz patron

Orlik

Ubezpieczenie

    INFORMATOR

Dokumenty

Kalendarium

Rada Rodziców

Opieka specjalistów

Samorząd 

 
 

Zdolni znad Brdy


Z książką w trampkachBYDGOSZCZ- nasza mała OjczyznaKSIĄŻKA- najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

Spotkania pokoleń


Bąbel matematyczny


   Tak było...

ZŁOTY JUBILEUSZ Szkoły Podstawowej nr 20 w Bydgoszczy

9 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 20 w Bydgoszczy świętowaliśmy długo wyczekiwany Złoty Jubileusz. Na tę okoliczność do szkoły przybyli zaproszeni goście. Pani dyr. Mirosława Glaza powitała z-cę Prezydenta Miasta Bydgoszczy Iwonę Waszkiewicz, wiceprzewodniczących Rady Miasta Lecha Zagłobę – Zyglera oraz Jana Szopińskiego, Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Elżbietę Wiewiórę, Starszego Wizytatora z K-P Kuratorium Oświaty Joannę Koperską - Nadolską, Ks. Proboszcza parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego Marka Ristaua, emerytowanych nauczycieli, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, absolwentów oraz wielu innych zacnych gości.

Aż trudno było nam uwierzyć, że nasza Dwudziestka ma już 50. urodziny, ponieważ raczej czuje się tak młodo, jakby miała właśnie 20 lat. Do szkoły uczęszczają dzieci i młodzież, więc jak tu się zestarzeć. Na uroczystości wspominaliśmy jednak minione dziesięciolecia. Dzięki bogatej w zdjęcia prezentacji multimedialnej mogliśmy niczym wehikułem czasu przenieść się w lata sześćdziesiąte, siedemdziesiąte… Aktorzy w formie pantomimy przypomnieli czas, gdy w miejscu naszej szkoły hulał wiatr, rosły kwiaty na łące, aż wreszcie przed rokiem 1966 na tysiąclecie państwa polskiego rozpoczęto budowę nowoczesnej szkoły. Dzieci na Osiedlu Leśnym przybywało w błyskawicznym tempie, więc nowy budynek bardzo szybko zapełnił się uczniami. Od tamtej pory tak wiele się w niej wydarzyło… Po zajęciach lekcyjnych w szkole prężnie działały różne koła zainteresowań. Dzieci rozwijały swe umiejętności sportowe, muzyczne, taneczne, plastyczne, teatralne. Na uroczystości również znakomicie zaprezentowały się w tańcu i śpiewie. Wspominaliśmy panie dyrektor: Halinę Mikulską, Lidię Kwiatkowską, Wacławę Florczak oraz panią Marię Frankowską, a także pierwszą kadrę. Wśród nas byli emerytowani nauczyciele, którym z pewnością niejeden raz zakręciła się łza w oku, gdy widzieli na fotografiach siebie i swoich uczniów. Niestety niektórzy nauczyciele i inni pracownicy szkoły odeszli już na zawsze. O nich także pamiętaliśmy, ponieważ pozostawili po sobie cenny wkład w nauczanie, wychowanie czy po prostu współtworzyli miłą atmosferę w naszej szkole. Nie zabrakło niespodzianek – grono pedagogiczne zaprezentowało piosenkę z repertuaru Jacka Wójcickiego Miejcie nadzieję, czym wywołali burzę oklasków.

Program uroczystości, bogaty w różne formy artystyczne, wzbudził wiele emocji wśród uczestników spotkania. Wywoływał i śmiech, i wzruszenie, i zachwyt. Dla społeczności szkolnej był to rzeczywiście wyjątkowy dzień. Przygotowania trwały wiele miesięcy, ale wysiłek opłacił się. Najważniejsze było zadowolenie gości i uśmiech na buziach dzieci. To najmłodsze pokolenie z pewnością na długo zapamięta Złoty Jubileusz Dwudziestki.

Po uroczystości można było zwiedzić szkołę, która jak każda Jubilatka chciała zaprezentować się jak najlepiej. Bzy, bratki, petunie i inne żywe kwiaty zachęcały do spacerów i rozmów. Goście oglądali wystawy poświęcone patronowi szkoły – Prymasowi Tysiąclecia Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, kroniki szkolne z dawnych lat, a także wystawy ukazujące wydarzenia i postacie historyczne z minionego półwiecza. Przy kawie i jubileuszowym torcie można było jeszcze długo i wspominać, i dzielić się bieżącymi sprawami ze spotkanymi przyjaciółmi i znajomymi.

Tak, Dwudziestka to nasza szkoła. Nie budynek, w którym uczniowie się uczą, a nauczyciele i inni pracownicy wykonują swoje obowiązki, ale miejsce, które jest nam bliskie, drogie i kochane.

Arleta Kempa i Lucyna Pawlicka


Fotogaleria zdjęć z uroczystości:

Artykuły prasowe:


facebook"Słowa, które uzdrawiają duszę" Miejski Konkurs Literacki
Integracja