projekt: http://szablony.atcsites.com

O SZKOLE

projekt: http://szablony.atcsites.com

FOTOGALERIA

projekt: http://szablony.atcsites.com

LLP  COMENIUS

projekt: http://szablony.atcsites.com

MENU GŁóWNE

Strona główna

Rekrutacja

Plan lekcji

Historia szkoły

Nasz patron

Kadra

Kronika

Uczniowie

Orlik

Projekty edukacyjne

    INFORMATOR

Dokumenty

Harmonogram

Kalendarium

Rada Rodziców

Opieka specjalistów

 
 

Warto przeczytać

Zdolni znad Brdy


Z książką w trampkachgoszczy

ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE Z UDZIAŁEM PSA – KYNOTERAPIA

     W naszej szkole  prowadzone są zajęcia terapeutyczne z udziałem psa /dogoterapia/, inaczej terapia kontaktowa. Dzieci, obcując z psem, stają się bardziej otwarte, samodzielne, łatwiej pokonują trudności  związane z nauką i codziennym funkcjonowaniem i radzeniem sobie z emocjami.
     W trakcie wspólnej zabawy z czworonożnymi przyjaciółmi  ćwiczą koncentrację uwagi, pamięć, uczą się wyrażania uczuć, rozwijają zdolności plastyczne.
     Zajęcia  prowadzone są w kilkuosobowych grupach, a program uwzględnia potrzeby każdego dziecka indywidualnie. Psy pracujące, Skarlet i Odri zostały poddane specjalistycznemu szkoleniu, są pod stałą opieką lekarza weterynarii oraz wciąż się uczą tak, aby mogły pomagać dzieciom i motywować je do działania.SKARLT  - Cavalier King Charles Spaniel

ODRI  - Golden Retriever     Podczas zajęć uczniowie klas 1-3 poszerzają słownictwo i wiedzę z różnych dziedzin życia, a w szczególności przyrodniczą.
     Nauka matematyki, czy czytania w trakcie zabawy z milusińskimi nie jest już tak trudna i monotonna. Dzieci ćwiczą prawidłowa wymowę, wykonują ćwiczenia ruchowe oraz grafomotoryczne. Relaks przy psie to wspaniały czas na przerwę w trakcie dnia.
Kontakt ze zwierzęciem wyzwala spontaniczną aktywność dzieci, które budują lepsze relacje z rówieśnikami i łatwiej jest im przestrzegać zasad i reguł panujących w szkole.

     Zaspakajanie potrzeby dotyku, ciepła, opieki nad zwierzęciem jest bodźcem
do rozwoju, kształtowania charakteru, a jednocześnie wspaniałą okazją do nauki przez zabawę. Stąd też dzieci uczestniczą w zajęciach chętnie, są aktywne, bardzo opiekuńcze i troskliwe. Mają tylko jeden kłopot - pieska nie można zabrać do domu.


 
                                       Prowadząca zajęcia :
Monika Rudolf-BednarekAktualności

Integracja

Biblioteka

Świetlica
 monitoring pozycji