projekt: http://szablony.atcsites.com

O SZKOLE

projekt: http://szablony.atcsites.com

FOTOGALERIA

projekt: http://szablony.atcsites.com

LLP COMENIUS

projekt: http://szablony.atcsites.com

MENU GŁóWNE

Strona główna

Projekt

50 - lecie

Rekrutacja

Plan lekcji

Historia szkoły

Nasz patron

Kronika

Kadra

Orlik

Projekty edukacyjne

Ubezpieczenie

    INFORMATOR

Dokumenty

Harmonogram

Kalendarium

Rada Rodziców

Opieka specjalistów

Samorząd 

 
 

Warto przeczytać

Zdolni znad Brdy


Z książką w trampkach
BYDGOSZCZ- nasza mała OjczyznaKSIĄŻKA- najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

Spotkania pokoleń


Bąbel matematyczny

Uwaga!

Kronika szkoły jest aktualizowana na bieżąco pod adresem: 

Kronika

2017/2018

Święto Niepodległości 2017

       Rok 2017 został uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Józefa Piłsudskiego. Naczelnik naszego państwa stał się dla nas wyzwaniem. Postanowiliśmy odkryć ślady Marszałka w Bydgoszczy. Klasy czwarte wraz z rodzicami wyruszyły na wycieczkę po ulicach naszego miasta, a wielu dotarło aż do 5-6 miejsc upamiętniających tę postać. Wystawa wykonanych przez nich projektów eksponowana jest do końca listopada.
Z kolei podczas uroczystości z okazji tego najważniejszego polskiego święta narodowego towarzyszyliśmy Józefowi Piłsudskiemu (Kacper Sikora, 7c)  podczas wizyty w Bydgoszczy  6 i 7 czerwca 1921 roku.
     Aktorzy w artystycznej formie przedstawili przyjazd Marszałka na Dworzec Główny, przejazd gościa karetą ulicą Dworcową, wizytę w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz raut w hotelu Pod Orłem. Nie zabrakło też znanych piosenek legionowych: Wojenko, wojenko, Kasztanki, Przybyli ułani pod okienko czy Kadrówki. Było i muzycznie, i lirycznie, i zabawnie. A w nagrodę za zaangażowanie w realizację tej uroczystości – figurka Kasztanki Józefa Piłsudskiego.

Arleta Kempa, Grzegorz Nazaruk, Michał Plewiński
Galeria zdjęć:

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA - dn. 20.10.2016r.
"W świetlicy jest bardzo ciekawie, w świetlicy czas płynie zabawniej...." .Słowami wierszyka wychowawcy świetlicy wraz ze starszymi świetliczakami powitali dzieci z klasy Ia, aby przyjąć je do społeczności świetlicowej. Pierwszaki wspaniale zaprezentowały się podczas wspólnego śpiewu, zabaw muzyczno-ruchowych, jak i podczas zabaw zręcznościowych.


 Po wspólnej zabawie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ŚWIETLICZAKA przez panią wicedyrektor L. Sawicką

Uroczystość Świetlicową zakończyliśmy wręczeniem upominków i pamiątkowym zdjęciem.
A tak się bawiliśmy. Zobaczcie sami.


Galeria zdjęć:


05.10.2016r. - "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła." Tymi pięknymi słowami Wisławy Szymborskiej rozpoczęło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczniowie klas: 2c i 2e wraz z wychowawcami zgromadzili się w świetlicy szkolnej, aby wysłuchać fragmentów książek czytanych przez zaproszonych gości. 

Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziła książka „Jacek, Wacek i Pankracek”, której fragment przeczytała pani Elżbieta Wiewióra – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu w Miasta Bydgoszczy.
 Przygody chłopca o imieniu Mikołajek przybliżyła dzieciom pani Jadwiga Zagert –Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Bydgoszczy, a Dyrektor naszej szkoły – pani Mirosława Glaza zaprezentowała niezwykłe pomysły małego rozrabiaki Filipka Zaskrońca z książeczki „Filipek i szkoła”. Czytane teksty rozbudziły wyobraźnię, zrelaksowały i rozbawiły dzieci. Z pewnością długo będą wspominały to niezwykłe i miłe spotkanie.

Galeria zdjęć:

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 -

01.09.2016r.
- Piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny. Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji, marzeń. Samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy życzyła uczennicom i uczniom Pani Dyrektor Mirosława Glaza.


Galeria zdjęć:


2015/2016

Zakończenie Roku Szkolnego klas szóstych -

"
Pożegnania nadszedł czas...".
Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Bydgoszczy, w czwartek (23 czerwca), uroczyście zakończyli rok szkolny. Uczniem Roku 2015/2016 został Kamil Cwynar z klasy 6c. Gratulujemy!

Galeria zdjęć:


17 czerwca w „Słonecznej Gromadzie Świetlicowej” odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 . Ze względu na liczną rzeszę świetliczków uroczystość zakończenia odbyła się dwukrotnie – najpierw pierwszoklasiści, a potem drugo i trzecioklasiści. Podsumowaliśmy całoroczny cykl zajęć „Podróż po państwach Unii Europejskiej” , ogłosiliśmy wyniki ostatniego już świetlicowego konkursu plastycznego pt. „Ciekawostki turystyczne państw Unii  Europejskiej” i nagrodziliśmy  jego laureatów.


Podczas spotkania wręczyliśmy również zbindowane  w formie albumów prace plastyczne wykonane przez dzieci w ciągu całego roku szkolnego i wyróżniliśmy najbardziej aktywne świetliczaki  podczas zajęć plastycznych. Tego roku zbindowaliśmy 165 albumów, w których znajdowało się 4284 prace.

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji…..

Do zobaczenia we wrześniu!

Galeria zdjęć:

Jak co roku w styczniu podczas zajęć przygotowujemy własne kalendarze ścienne. Już po raz szesnasty dzieci ze „Słonecznej Gromady Świetlicowej” są ilustratorami kart wybranych miesięcy. Do tworzenia stron kalendarza było wielu chętnych. Pierwszoklasiści przygotowali prace do dwóch kalendarzy, uczniowie klas II i III do kolejnych trzech. Mamy nadzieję, że prace małych artystów będą cieszyły oko rodziców, kolegów i gości odwiedzających naszą szkołę.
Galeria zdjęć:


Wychowawcy świetlicy organizują również każdego miesiąca konkursy plastyczne dla świetliczków, jak i pozostałych dzieci klas I-III. A oto laureaci dotychczasowych konkursów i ich prace……


Galeria zdjęć:

14 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przyrodniczych realizowanych w naszej szkole dla uczniów klas IV –VI. Nadrzędną ideą konkursów było poszerzenie zainteresowań tematyką przyrodniczą, potwierdzenie własnych możliwości oraz rozbudzenie ducha rywalizacji wśród uczniów.

*KONKURS FOTOGRAFICZNY "MOJE  SPOTKANIA  Z  PRZYRODĄ”:
  I miejsce  Martyna D. z kl.6b
  II miejsce Karolina N. z  kl.6b i Mikołaj G. z kl.4a
  III miejsce Julia K. z  kl.5c i Katarzyna S. z  kl.6b
* KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KLAS V "MOJE ZWIERZĄTKO":
 I miejsce Nadia P. z kl.5b
 II miejsce Julia G. z kl.5c
 III miejsce Paulina Sz. z  kl.5b i Julia K. z  kl.5c
* KONKURS DLA KLAS IV "NAJPIĘKNIEJSZY ZIELNIK":
  w klasie 4a – Krzysztof Ł.
 w klasie 4b - Mateusz O.
 w klasie 4c - Grzegorz L.
* KONKURS DLA KLAS VI  „ROZPOZNAWANIA GATUNKÓW POSPOLITYCH DRZEW”:
 najlepszy w 6a - Tymoteusz W.
 najlepszy w 6b - Franciszek K.
 najlepszy w 6c - Kacper Dz.

Zwycięzcom gratulujemy i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach przyrodniczych, dzięki którym każdy uczeń będzie miał szansę zaprezentowania swojego dorobku.

Projekt edukacyjny Park Jana Kochanowskiego nie do poznania!

   
Czy pamiętacie, jaka piękna była jesień 2015 roku? Taka ciepła, słoneczna, zielona…, że aż grzechem było siedzenie w szkole. Garść pomysłów, wygodne buty i ruszamy na wycieczkę do parku Jana Kochanowskiego!
    A tam cudowna przyroda… Spacery w cieniu strzelistych topoli, rozłożystych kasztanowców czy olszy rodem z Italii zapisały się w naszych sercach na zawsze.  Mało tego – uroda zgrabnej Łuczniczki wśród kwiatów oraz obecność licznych pomników i popersi wybitnych muzyków sprawiły, że obcowanie z kulturą stało się dla nas tak proste jak obcowanie z naturą. Zaraz, zaraz – człowiek to przecież nie tylko homo sapiens, ale także homo ludens, więc na zakończenie super rozrywka na placu zabaw! No, ale żebyście nie myśleli, że tylko lofrowaliśmy po parku, zobaczcie, jak łączyliśmy zabawę z nauką.

1.    Wycieczki edukacyjne, podczas których poznawaliśmy przyrodę, historię parku oraz dzieła sztuki rzeźbiarskiej.
2.    Film krótkometrażowy ukazujący różnorodne walory parku.
3.    Konkurs zrealizowany przy współudziale rodziców uczestników. Wspólna wycieczka do parku Jana Kochanowskiego stała się inspiracją do zredagowania listu do jego patrona w celu opisania walorów tego wyjątkowego zakątka Bydgoszczy.
Arleta Kempa, Anna Zagert i Iwona Zasieczna.
Galeria zdjęć:
Film

7 grudnia 2015r.  w sali gimnastycznej odbył się Kiermasz Świąteczny. Poszczególne klasy wystawiły swoje kramiki z różnymi ozdobami i smakołykami. Było gwarno, kolorowo, nastrojowo,a w tle pobrzmiewały świąteczne utwory.Tłumy kupujących świadczą o niezwykłym powodzeniu tej imprezy. Wielkie podziękowania za przygotowanie należą się rodzicom, uczniom i wychowawcom.
Galeria zdjęć:


19 listopada 2015r. odbyło się spotkanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Uczniowie klas: 2a i 2b wraz z wychowawcami spotkali się w świetlicy szkolnej, aby wysłuchać fragmentów ulubionych książek czytanych przez zaproszonych gości. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały ciekawych i często zabawnych fragmentów. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudził wiersz Jana Brzechwy "Dziury w serze" czytany z aktorskimi umiejętnościami przez pana Lecha Zagłobę - wiceprzewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy. Uczniowie przekonali się, że książka może być przyjacielem człowieka, jeżeli tylko pozwolimy trafić jej do naszych rąk i serc.
Galeria zdjęć:


PASOWANIE  NA  ŚWIETLICZAKA- 16.11.2015r. dzieci z klas pierwszych zostały przyjęte do społeczności świetlicowej. Podczas uroczystości pierwszaki pokazały, czego nauczyły się podczas zajęć w świetlicy. Uczestniczyły w tańcach i zabawach integracyjnych, pląsach; śpiewały piosenki, wykazały się znajomością zwyczajów panujących w naszej świetlicy. Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania przez pierwszoklasistów i pasowanie ich na ŚWIETLICZAKA przez panią dyrektor  M. Glazę i panią wicedyrektor L. Sawicką. Nasze spotkanie zakończyliśmy wręczeniem upominków i pamiątkowym zdjęciem.
Zobaczcie jak się bawiliśmy….
Galeria zdjęć:


28 października - klasa 1c wraz z wychowawczynią Anetą Kranc uczestniczyła w wycieczce do MDKu nr 1 w Bydgoszczy. Dzięki uprzejmości pana Marka Golińskiego - bydgoskiego plastyka - uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy fotografii Danuty Antas - Woźniewskiej pn."Jeżeli nie będziesz lepszym człowiekiem jutro...".  Artystka z Domem Kultury nr 1 jest związana emocjonalnie. Uczęszczała tutaj na kółko plastyczne, gdzie miała możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Jednym z tematów dominujących w fotografiach są drzewa. Artystka  jest zafascynowana bogactwem ich kształtów, różnorodnością faktur, linii tworzonych poprzez gałęzie, a także rytmem ich życia. Po obejrzeniu wystawy  pan Marek zaprosił dzieci do udziału w zajęciach plastycznych zainspirowanych obejrzanymi fotografiami.
Galeria zdjęć:


  23 września, w pierwszy dzień jesieni, dwie klasy IId i IIe pojechały na wycieczkę do artystycznych "Brzózek". Uczniowie mieli możliwość poczuć nadchodzącą jesień, oderwać się od zgiełku miasta i popracować artystycznie.
   Po przyjeździe do małego, urokliwego dworku dzieci wysłuchały opowieści właścicielki - malarki -  p.Katarzyny Baszak o historii tego miejsca. Następnie wybrały się na spacer po lesie. Uczyły się rozpoznawać drzewa, zbierały owoce i liście oraz słuchały ciekawych anegdot o ptakach i zwierzętach charakterystycznych dla tych okolic.


   Po powrocie ze spaceru malowały pastelami zapamiętane zakątki leśne. Pod czujnym okiem artystki stosowały w swoich pracach różne techniki m.in: perspektywę i światłocień. Miały również okazję posmakować wyśmienitej zupy ze świeżych pomidorów. Ten urokliwy zakątek, położony tylko 25km od Bydgoszczy - trzeba koniecznie odwiedzić! Polecamy go wszystkim, którzy kochają przyrodę i mają artystyczną duszę. Uczniowie z żalem opuszczali to niezwykłe miejsce...
Materiał przygotowały:
p. Hanna Nitecka i Lucyna Pawlicka
Galeria zdjęć:


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE ☺
Rok 2001 został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków. Od tej chwili co roku 26 września obchodzi się Europejski Dzień Języków.  To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego świata. W związku z obchodami tego szczególnego dnia w naszej szkole zostały zorganizowane konkursy propagujące naukę języków obcych.
Pierwszy z nich polegał na przygotowaniu flagi jednego z europejskich krajów dowolną techniką. Konkurs ten cieszył się niezwykłą popularnością wśród naszych najmłodszych uczniów z klas I-III, a ich kreatywność oraz oryginalne pomysły przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Konkurs na plakat propagujący naukę języków obcych skierowany do starszych uczniów również wzbudził szerokie zainteresowanie. Uczniowie z wielką dbałością przygotowali niezwykle interesujące prace.
 
"Kropką nad i" Europejskiego Dnia Języków Obcych był Quiz wiedzy dotyczący krajów europejskich. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy zmagali się z pytaniami, które chwilami mogły ich zaskoczyć jak również rozbawić. Niekwestionowaną mistrzynią i znawczynią krajów i języków europejskich okazała się Weronika Sienicka z klasy 5c.Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a nagrodzonym szczerze gratulujemy!
Pamiętajcie, że JĘZYKI TO NASZA SIŁA!
Organizatorzy:
nauczyciele języka angielskiego

Galeria zdjęć:


2014/2015


31.03.2015r.- odbył  się  apel  o  tematyce świątecznej  "Wielkanoc u Babci"

Uczniów z klasy  2a i 3b  przygotowała p.Katarzyna Hildebrandt  i p.Aleksandra  Buława.  Po występie odbyło się uroczyste wręczenie  nagród dla  uczniów klas 1- 3 za udział  w konkursach.

Galeria zdjęć:
 
16.12.2014r. - Kiermasz Świąteczny -
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które poprzez świąteczne zakupy wsparły nasze działania finansowo oraz tym, które własnym zaangażowaniem w organizację i sprawny przebieg Kiermaszu przyczyniły się do powodzenia przedsięwzięcia.


Galeria zdjęć:26.11.2014 r. odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym impreza czytelnicza w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Wybrane przez siebie fragmenty książek czytali uczniom klasy 2c plastycy bydgoscy: p.Sonia Zengel i p.Marek Goliński, a także aktorka Teatru Lalkowego "Buratino" p.Karolina Kasprzak. Spotkanie wszystkim bardzo się podobało. Czytane teksty rozbudziły dziecięcą wyobraźnię, zrelaksowały i rozbawiły.

Galeria zdjęć:
 

PASOWANIE  NA  ŚWIETLICZAKA -Jak co roku w „Słonecznej Gromadzie Świetlicowej” jest taki dzień,
w którym  swoje święto mają dzieci z klas pierwszych.
W tym dniu tj. 21.11.2014r. zostały one uroczyście przyjęte do społeczności świetlicowej. Nasze pierwszaki zaprezentowały się podczas konkursów sprawnościowych i zabaw ruchowych.

Oprócz tego śpiewały piosenki, tańczyły i wykazywały się znajomością zwyczajów panujących w naszej świetlicy.Na końcu przyszedł czas na złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów i pasowanie ich na świetliczaka przez
panią dyrektor  M. Glazę i panią wicedyrektor L. Sawicką.
Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem upominków
i pamiątkowym zdjęciem.
A tak się bawiliśmy? Zobaczcie sami :-)


Galeria zdjęć:
 

27 października 2014 r. - "UROCZYSTE OTWARCIE NOWEJ ŚWIETLICY"
 Świetlica powstała w ramach realizacji programu "Rozbudowa, modernizacja i wyposażenie gabinetów dydaktycznych". Nowa sala nie będzie jedynie pomieszczeniem świetlicowym, lecz także kolebką życia artystycznego - spotkań teatralnych, muzycznych, poranków literackich, biesiad czytelniczych, pokazów w ramach projektów realizowanych w placówce.

Dzieci z klasy 3c dały przedsmak tego, co wkrótce stanie się poniekąd codziennością. Mali aktorzy wystąpili w przedstawieniu pt.: "Nie ma tego złego..."Nad oprawą artystyczną i przygotowaniem uczniów czuwała pani Aneta Kranc. 


Galeria zdjęć:
 

14 października 2014 r. obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej zwane popularnie Dniem Nauczyciela. Obchodom tego święta towarzyszyły również dwie inne imprezy:" Pasowanie na ucznia klas pierwszych" oraz "Otrzęsiny klas czwartych". Zarówno pierwszoklasiści jak i czwartoklasiści musieli przejść tzw. chrzest bojowy, by zostać przyjętym w poczet uczniów i do wyższej grupy wiekowej.

Z powodzeniem przebrnęli przez postawione przed nimi rozmaite zadania. Było uroczyście ale i ciekawie, z humorem, z uśmiechem. Wszyscy nauczyciele bardzo dziękują naszym milusińskim za pamięć o ich święcie, za życzenia, piosenki i kwiaty :) 

Galeria zdjęć:


Aktualności

Integracja

Biblioteka

Świetlica