85-601 Bydgoszcz ul. Grabowa 4 tel. 52 341 54 96
85-602 Bydgoszcz ul. Kaliska 10 tel. 52 32 11 360

Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia

Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia to tytuł Miejskiego Konkursu Literackiego, który organizuje nasza szkoła, a jednocześnie słowa Jarosława Iwaszkiewicza. Choć wypowiedziane wiele dziesięcioleci temu, są ciągle aktualne. Świadczy o tym zainteresowanie młodzieży literaturą polską i obcą.
W tym roku, 7 lutego, do naszej szkoły na konkurs przybyło kilkudziesięciu uczniów z bydgoskich szkół podstawowych - miłośników prozy Rafała Kosika. Literatura fantasy od lat cieszy się powodzeniem wśród młodego pokolenia. Uczestnicy w I etapie starali się wykazać jak najlepszą znajomością powieści tego pisarza. Udało się to 38 finalistom. Gratulujemy! Czeka ich jeszcze jedno zadanie – stworzenie komisu, którego akcja będzie się rozgrywać na terenie Bydgoszczy. Czekamy na dreszczyk emocji i profesjonalne wykonanie. Finał odbędzie się 11 kwietnia.
Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Państwu Stanisławie, Mariuszowi i Katarzynie Piątkowskim, właścicielom piekarni, którzy uprzyjemnili nasze spotkanie konkursowe przepysznymi pączkami!
Dziękujemy także firmie CDI Konsultanci Budowlani, która przekazała środki pieniężne na zakupienie nagród - atrakcyjnych publikacji o Bydgoszczy.
Dzięki naszym hojnym sponsorom możemy godnie przyjąć i wynagrodzić uczniów, nauczycieli i innych gości.
Arleta Kempa w imieniu zespołu edukacji humanistycznej