WYCIECZKA DO COLLEGIUM MEDICUM

Uczniowie klasy 8a, wraz z wychowawcami, odwiedzili w ramach doradztwa zawodowego Collegium Medicum UMK. Zwiedziliśmy Katedrę Higieny, Epidemiologii i Ergonomii oraz zapoznaliśmy się z obowiązkami zawodowymi, a także z pasjami pracowników naukowych. Obserwowaliśmy w laboratorium m.in. badanie stanu czystości wody oraz preparaty grzybów jadalnych i trujących pod mikroskopem. Dowiedzieliśmy się, że bydgoska placówka jest ukierunkowana na kształcenie studentów w naukach medycznych na takich kierunkach, jak: analityka medyczna, biotechnologia, dietetyka, elektroradiologia, farmacja, fizjoterapia, kierunek lekarski, kosmetologia, optometria, pielęgniarstwo czy ratownictwo medyczne. Mogliśmy również wykonać badania: składu ciała (na urządzeniu Tanita) oraz gęstości kości (na urządzeniu Achilles).