WYCIECZKA DO SIEDZIBY RADIA PIK

W październiku uczniowie klasy 8a odwiedzili siedzibę Polskiego Radia Pomorza i Kujaw mieszczącą się przy ulicy Gdańskiej 48. Z historią bydgoskiej rozgłośni zapoznał nas redaktor Tomasz Kaźmierski. Następnie oprowadził nas po zabytkowych, odnowionych wnętrzach budynku. Mieliśmy okazję przyjrzeć się różnorodnym obwiązkom pracowników radia. Od dziennikarzy napotkanych w redakcji dowiedzieliśmy się, że Radio PIK emituje nie tylko audycje informacyjne, publicystyczne i poradnicze, a także edukacyjne i kulturalne. Do rozgłośni zaprasza się bydgoskich: artystów, pisarzy, muzyków. Dysponuje ona także własnym Studiem Nagraniowym, z którego korzystają… zespoły muzyczne. W Archiwum Radiowym Polskiego Radia w Bydgoszczy znajduje się ponad 20 tysięcy audycji!