Przedszkole nr 2 im. Ks.Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Wystawa „Anne Frank. Historia na dzień dzisiejszy”

27 września br. klasa 8 b z wychowawcą udała się do VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy na międzynarodową wystawę poświęconą Annie Frank. Przewodniczkami po wystawie były uczennice tej szkoły. Poznaliśmy wojenną historię Anny i jej rodziny. Dowiedzieliśmy się, że nasza rówieśniczka musiała wraz z bliskimi ukrywać się z powodu żydowskiego pochodzenia przed prześladowaniami niemieckich władz nazistowskich. Działo się to w Amsterdamie. W ukryciu przebywała dwa lata. W tym czasie prowadziła dziennik, w którym zapisywała swoje spostrzeżenia, dzieliła się przeżyciami  i marzeniami. Największe wrażenie wywarł na nas jej młody wiek, a jednocześnie jakże dojrzała postawa. Pomimo tragicznej sytuacji napisała: Nadal wierzę, że ludzie są z natury dobrzy. Szkoda, że Annie, jej matce i siostrze nie udało się przeżyć, a koniec wojny był tak blisko.

Cieszymy się, że mogliśmy obejrzeć tę wystawę i polecamy ją każdemu.

Zosia Terlecka - Prokopowicz, Olek Chronowski, Staś Grzegorek, kl. 8b