Wyszukiwarka

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2

Szkoła Podstawowa nr 20
im. Ks.Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Oddziałami Integracyjnymi
Przedszkole nr 2 im. Ks.Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego
 85-601 Bydgoszcz ul. Grabowa 4
tel. 52 3415496
85-602 Bydgoszcz ul.Kaliska 10
tel. 52 3211360
sp20@edu.bydgoszcz.pl

Odwiedzamy Amerykę Południową i Australię.

Nad moją mapą jestem olbrzymem, przez oceany w chwilę przepłynę....

W siedmiomilowych butach poczłapię, na świata koniec  po mojej mapie.

Nadszedł czas na kolejny etap naszej podróży dookoła świata. Po kontynencie Ameryki Północnej przyszedł czas na Amerykę Południową. Zapoznaliśmy się z konturami i położeniem tego kontynentu na mapie świata.

Oglądając prezentację multimedialną dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta go zamieszkują,  jak wyglądają i jak żyją. Odwiedziliśmy największe państwo Ameryki Południowej - Brazylię i jej ciekawostki turystyczne, np. Statuę Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro - 38 metrowy pomnik Jezusa Chrystusa.

Nasza świetlicowa podróż dookoła świata pomału dobiega końca.

Tym razem odwiedziliśmy Australię - najmniejszy kontynent świata i szóste co do wielkości państwo. Tradycyjnie zapoznaliśmy się z konturami i położeniem kontynentu na mapie, poznaliśmy świat zwierząt i roślin. Naszą uwagę skupiliśmy na Wielkiej Rafie Koralowej, największej na świecie, która może być oglądana nawet z księżyca. Dzięki filmikowi  z serii "Cuda przyrody" poznaliśmy życie i zwyczaje pierwszych mieszkańców

Australii - Aborygenów i najbardziej znane miejsce Australii AYERS ROCK - największą skałę na świecie zwaną również ULURU - świętą górą Aborygenów.
Wykorzystując zdjęcia i encyklopedie mogliśmy zobaczyć w Sydney niezwykły budynek OPERY, której dachy przypominają żagle statku oraz Most Sydney Harbour zwany przez miejscowych "wieszakiem".

Podczas zajęć stworzyliśmy wiele ciekawych prac plastycznych przedstawiających najciekawsze miejsca poznanego kontynentu.

 

I tak zakończyliśmy naszą podróż dookoła świata.....  

A tak pracowaliśmy podczas zajęć.  Zobaczcie sami...