Wyszukiwarka

Szkoła Podstawowa nr 20
im. Ks.Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego
z Oddziałami Integracyjnymi
85-601 Bydgoszcz ul. Grabowa 4 tel. 52 341 54 96 (przedszkole,klasy1-3)
85-602 Bydgoszcz ul.Kaliska 10 tel. 52 32 11 360 (klasy IV-VIII)
sp20@edu.bydgoszcz.pl

Odwiedzamy Afrykę i Amerykę Północną.....

W dalekiej krainie, gdzie płynie rzeka Nil.

Tam mały krokodylek ze swym ojcem żył....

Kolejnym celem naszej podróży była Afryka - drugi co do wielkości kontynent. Zapoznaliśmy się z konturami i położeniem  tego kontynentu na mapie świata. 

 

Poznaliśmy świat zwierząt, pustynię Saharę, czy najwyższą górę Afryki Kilimandżaro.  Zwiedzanie Egiptu rozpoczęliśmy filmem "Piramidy w Gizie" z serii "Dzieła ludzkich rąk". Korzystając z czasopism i  encyklopedii dla dzieci poznaliśmy etapy budowy piramid i egipski zwyczaj mumifikowania zmarłych. Dowiedzieliśmy się  również o życiu plemion afrykańskich - Buszmenów i Pigmejów; bawiliśmy się w "Wojowników i nimfy" przy muzyce  KLANZA, a także uczyliśmy się piosenki "Dżungla". Kolejnym etapem naszej podróży była Ameryka Północna - trzeci co do wielkości kontynent. Oglądając prezentację multimedialną dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta go zamieszkują, jak wyglądają i jak żyją. 

Odwiedziliśmy jedno z dwu ogromnych państw Ameryki Północnej - Stany Zjednoczone. Dzięki filmom  z serii "Dzieła  ludzkich rąk" poznaliśmy historię budowy Statuy Wolności i pomnik wykuty w skale Górę Rushmore. Rozmawialiśmy również o pierwszych mieszkańcach Ameryki Północnej - Indianach różnych szczepów i słuchaliśmy baśnie  Indian np. "Piękny zielony wojownik", "Przyjaciel mądrego kojota". Dopełnieniem tematyki było kolorowanie obrazków konturowych dotyczących ciekawostek turystycznych USA i scen z życia  Indian.

Kolejnym celem naszej podróży będzie Ameryka Południowa...

 A tak pracowaliśmy i bawiliśmy się podczas zajęć. Zobaczcie sami...