Wyniki szkolnego konkursu literackiego dla uczniów kl. VI, VII i VIII pn. „Ten cytat dał mi do myślenia – wypowiedź argumentacyjna”

W ramach całorocznego projektu edukacyjnego: „Z książką w trampkach – wychowanie przez czytanie”, nagrodzonego Bydgoskim Grantem Oświatowym, w kwietniu odbył się konkurs literacki pn. „Ten cytat dał mi do myślenia – wypowiedź argumentacyjna”. Zadanie konkursowe polegało na wyborze inspirującego cytatu, a następnie na zredagowaniu wypowiedzi argumentacyjnej, w której uczestnicy konkursu uzasadniali, dlaczego wybrany cytat jest dla nich ważny, ciekawy oraz czy i w jaki sposób wpłynął na ich życie.

Uczniowie kształcili umiejętności: dokonywania wyboru treści inspirujących, zmieniających ich podejście do życia, uzasadnia swojego zdania, gromadzenia argumentów, redagowania wypowiedzi argumentacyjnej oraz bezbłędnego wypowiadania się w piśmie. W bieżącym roku szkolnym stworzyli mini bazę cytatów, które mogą stać się źródłem inspiracji dla młodzieży, rozwijają wiedzę o człowieku i świecie, zachęcają do pracy samokształceniowej.

Które cytaty wydały się Wam interesujące? Oto one:

„Największym złem, na które cierpi świat, jest nie siła złych, lecz słabość dobrych”. [Monteskiusz]

„Wczoraj do Ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest Twoje”. [Jan Paweł II]

„Z nami to jak z lasem, to i tamto drzewo pada pod siekierą, a tymczasem cały las rośnie i pnie się ku górze”. [Tadeusz Zawadzki „Zośka”]

„Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości”. [Joanne Kathleen Rowling]

„Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”. ( Alan Alexander Milne).

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Mikołaj Grenda z kl. 7a,

II miejsce – Julia Gierszewska z kl. 8c oraz Oliwia Wojciechowska z kl. 7a,

III miejsce – Alicja Holka z kl. 8d.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do lektury prac laureatów J.

Opracowanie: Anna Wereszczyńska

Organizatorzy: