Miejski Konkurs Literacki „Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia”

27 marca br. w naszej szkole gościliśmy uczestników Miejskiego Konkursu Literackiego „Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia”. W 15. już edycji naszego konkursu promowaliśmy wśród młodzieży powieści Barbary Kosmowskiej. Pisarka jest autorką m. in. takich książek jak: „Pozłacana rybka”, „Panna Foch”, „Samotni.pl”. Porusza w nich problemy natury społecznej i psychologicznej. W ciekawy sposób przedstawia bohaterów przeżywających trudności związane z czasem dojrzewania, rozpadem rodziny, samotnością itp.

Uczestnicy w dwóch etapach konkursu zaprezentowali znajomość ww. powieści Kosmowskiej, a także umiejętności literackie i plastyczne. Podczas finału uczniowie oraz nauczyciele brali udział w zabawach integracyjnych, dzięki którym mogli się lepiej poznać. Panowała miła i rodzinna atmosfera. Słodki poczęstunek zawdzięczamy Państwu S. K. M. Piątkowskim - rodzinie naszych uczniów i właścicielom piekarni, a także nauczycielom, którzy upiekli smaczne ciasta.

Cieszymy się, że co roku ok. 80 uczniów z bydgoskich szkół podstawowych bierze udział w naszym konkursie.

Arleta Kempa