Międzynarodowy Dzień Teatru

Dzieci z grupy "Jeżyki" udały się do Miejskiego Centrum Kultury na warsztaty teatralne
i spektakl z użyciem pięknych lalek, by uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru. Bajkę o "Czerwonym Kapturku" wszyscy doskonale znają. Sięgnął po nią również Bydgoski Teatr Lalek Buratino, realizując swój plan zaprezentowania bydgoskiej, młodej widowni cykl klasycznych bajek i baśni. Bydgoski "Czerwony Kapturek" w swojej konstrukcji fabularnej nie odbiega od klasycznego pierwowzoru. Ale... Nim Czerwony Kapturek zmierzy się  z groźnym i potężnym wilkiem, spotka lękliwego zająca, nierozgarnięte ptaki i przebiegłą lisicę. Mimo starannie przygotowanego przez dziewczynkę planu, niestety, nie uniknie swego przeznaczenia. Wilkowi udaje się pożreć dziewczynkę, a do tego jeszcze babcię. Mimo swych dramatycznych i bardzo niebezpiecznych zwrotów cała historia kończy się jednak szczęśliwie, bowiem jak zawsze, na wysokości zadania stanie pan Leśniczy. To bajka  z bardzo wartką akcją, zabawnymi dialogami, wpadającymi w ucho piosenkami i jak zawsze w przypadku Teatru Buratino, zrealizowana w konwencji żywoplanowo-lakowej.