Ogródek w kąciku przyrody

Czekając na wiosnę nie musimy się nudzić. Dzieci z grupy "Jeżyki" wiedzą, jak ważne dla ich zdrowia jest jadanie naturalnych witamin w postaci nowalijek. Zbyt długa zima  i zbliżająca się wiosna była impulsem do podjęcia działań. Było to dla dzieci nie lada wyzwaniem, ale nie brakowało przy tym uśmiechu i zapału do pracy. Posadziliśmy cebulę, gdyż uwielbiamy kanapki ze szczypiorkiem. Posialiśmy też rzeżuchę, bo wiemy, że smakuje przepysznie i ma dużo witamin. Będzie smacznie i zdrowo. Dzieci założyły również uprawę fasoli, by obserwować jej rozwój w różnych warunkach. Dzieci w tym celu przygotowały słoiczki, gazę oraz najdorodniejsze nasiona fasoli. Wkładały ziemię do kubeczków, następnie ziarenka, a na koniec ją podlały. Sadzonki zawędrowały na przedszkolny parapet, gdzie oprócz wody potrzeba jeszcze słoneczka. Pozostała nam tylko obserwacja wyrastania nasionek.