85-601 Bydgoszcz ul. Grabowa 4 tel. 52 341 54 96
85-602 Bydgoszcz ul. Kaliska 10 tel. 52 32 11 360

Biesiady klasowe pn. „Książka – mój przewodnik w życiu” oraz „Moje wakacyjne lektury – prezentacje czytelnicze”

We wrześniu, październiku i listopadzie 2018 r. – w klasach 4-8 – odbyły się już po raz czwarty klasowe biesiady czytelnicze.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie nie tylko prezentowali koleżankom       i kolegom swoje wakacyjne lektury oraz ulubione książki z zakresu literatury młodzieżowej, poszerzali wiedzę nt. nowości wydawniczych, ale również dyskutowali nt. książek ważnych dla młodzieży, będących dla nich źródłem inspiracji, wiedzy o człowieku  i otaczającym świecie. Niektórzy sięgnęli również po książki historyczne, inni - po autobiografie i biografie znanych podróżników, sportowców, pisarzy i muzyków. Młodzi czytelnicy doszli do wspólnego wniosku: „Warto czytać. Dzięki książkom żyjemy pełniej. Rozwijamy się, stajemy się mądrzejsi i bardziej twórczy!”.

Organizatorzy biesiad:

Marcelina Puzia, Katarzyna Sidorowicz-Wojno,