W drodze do Betlejem

Dnia 8 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 20 w Bydgoszczy -  odbyła się uroczystość z udziałem Rodziców, podczas której mieliśmy okazję obejrzeć część artystyczną zaprezentowaną podczas obchodów Święta Szkoły w przededniu Świąt Bożego Narodzenia.

Zaproszeni goście usłyszeli wspomnienia z kart historii szkoły dotyczące nadania placówce imienia Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, poznali wieloletnią tradycję obchodów Święta Szkoły.

Obejrzeli przedstawienie pt: „W drodze do Betlejem” zaprezentowane przez uczniów klas starszych pod kierunkiem p. Hanny Sucharskiej, wysłuchali „Kolędę dla nieobecnych” w wykonaniu chóru szkolnego przygotowanego przez p. Elżbietę Guzman oraz kolęd i pastorałek zaśpiewanych przez uczniów z klas młodszych.

Pomimo absencji wielu młodych artystów, obecni pięknie się zaprezentowali wywołując burzę oklasków.

Uroczystościom towarzyszyła akcja zorganizowana przez Radę Rodziców i bibliotekę szkolną pn. „Dajmy czytać naszym dzieciom”. Przybyli rodzice mogli nabyć cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz biblioteki szkolnej. Do każdej cegiełki Rada Rodziców dołączyła upominek – niespodziankę. Tego dnia rodzice mogli również dostarczyć książki w ramach akcji „Drugie życie książki”.

Koncert Świąteczny dostarczył wielu radosnych przeżyć wszystkim obecnym, zarówno rodzicom jak i występującym dzieciom. Pragniemy, żeby ten pierwszy koncert stał się tradycją i na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości szkolnych.