Wyniki konkursu „Literacki SMS na 160 znaków - czas na refleksję nad sobą, społeczeństwem, otaczającym światem”

Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w konkursie literackim, w ramach którego redagowali literacką wypowiedź składającą się ze stu sześćdziesięciu znaków w formie złotej myśli, sentencji, aforyzmu, rady,  przestrogi, wiersza. Treść literackiego SMS-a miała odnosić się do szeroko pojętej egzystencji: codzienności, systemu wartości, sfery uczuć, głosu pokolenia: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Uczniowie kształcili umiejętność formułowania własnych opinii, rozwijali umiejętności językowe – w sposób jasny i komunikatywny wypowiadali się poprzez zwięzłe formy. Dostrzegli także możliwość wykorzystania zdobyczy techniki dla celów artystycznych.

A oto laureaci konkursu:

I miejsce – Aleksandra Lewandowska, 8a,

II miejsce – Kacper Gierszewski, 6d,

III miejsce  - Marta Gierjatowicz, 8b, Marina Hapoiants, 8c, Karolina Miniszewska, 8b.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy:

Katarzyna Hildebrandt,