zspp02@edu.bydgoszcz.pl

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 22.10 odbyła się bardzo ważna uroczystość dla całej braci uczniowskiej –  Pasowanie na ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci wszystkich klas pierwszych ubrane w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej przygotowana przez nauczycieli świetlicy, przygotowany sprzęt nagłaśniający (tutaj serdeczne podziękowania dla pana SzymonaUśmiech)– to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani Lucyna Łukaszewska przywitała  gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze. Starsi koledzy z klasy 3c –pod kierunkiem pani Hani Niteckiej - brawurowo poprowadzili częsć artystyczną. Dzieci przy kolorowej dekoracji zaprezentowały swoje umiejętności. Przy burzy oklasków, w odświętnych strojach, z biretami na głowach pierwszacy wykazali się wiedzą i umiejętnościami oraz talentem wokalnym. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu szkoły i zaprezentowaniu się w kolejnych konkurencjach, pani Dyrektor zadecydowała, że dzieci są gotowe, aby zostać uczniami SP20.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając kredką – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów i ich rodziców. Na zakończenie uczniowie otrzymali małe upominki i wspólnie z rodzicami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.