Dzień Życzliwości

"Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy"! Takie przesłanie towarzyszyło wszystkim przedszkolakom z grupy "Jeżyki" w czasie przygotowań do obchodów Światowego Dnia Życzliwości dnia 21 XI 2018.

W czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników i dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki  czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym. Wykonane na zajęciach plastycznych  „uśmiechnięte buźki”  pomogły rozwijać umiejętność pozytywnego myślenia o innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, czy przyjazne nastawienie.