Międzynarodowy Dzień Pizzy

9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki  z naszego przedszkola  ten dzień obchodziły 11 lutego.

Tego dnia sale przedszkolne zamieniły się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. W trakcie jej robienia miały możliwość ugniatania i wałkowania ciasta. Samodzielnie układały ulubione składniki wedle własnego smaku i upodobań. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

Dzięki tym zajęciom dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.

Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom