zspp02@edu.bydgoszcz.pl

Wycieczka do Oćwieki

W grudniu klasa 1a wykonała  prace  dotyczące obchodów - świąt Bożego Narodzenia na świecie- pracując metodą projektu. Wszystko zaczęło się wycieczką do Oćwieki koło Gąsawy, gdzie grupa  uczestniczyła w zajęciach   pt. „ Staropolskie zwyczaje”. Później dzieci żywo dyskutowały na temat obecnych zwyczajów w oparciu o własne doświadczenia. Następny etap to uczestnictwo w przygotowaniu  z gliny nietypowych upominków dla swoich bliskich. W kolejnym dniu grupy prezentowały swoje  plakaty dotyczące obchodów tego święta w różnych stronach świata i ciekawie opowiadały o zwyczajach tam panujących. Uczniowie mówili też bardzo chętnie o etapach powstawania swojej pracy. Klasa dowiedziała się, że jedno święto może być bardzo różnie obchodzone.