Święto Szkoły

21 grudnia w "Dwudziestce" obchodziliśmy Święto Szkoły. Tradycja ta wywodzi się z uroczystego nadania naszej szkole imienia Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Stało się to w grudniu 2001 roku. W przeddzień ferii bożonarodzeniowych nie ma więc lekcji, ale czas poświęcamy polskim tradycjom, Patronowi szkoły oraz integracji środowiska szkolnego.

Najpierw uczestniczyliśmy w mszy św. w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Udział oczywiście był dobrowolny. W miłej atmosferze ks. proboszcz złożył świąteczne życzenia całej społeczności szkolnej. Życzył uczniom radości w kręgu rodziny, odpoczynku, w Nowym Roku dobrych wyników w nauce.
Następnie uczniowie z wychowawcami udali się do budynków szkolnych przy ul. Grabowej oraz ul. Kaliskiej. Tam uczestniczyli w Wigiliach klasowych oraz oglądali programy artystyczne przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Była więc okazja do wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń, wręczania drobnych upominków, spożywania pierniczków i innych smakołyków przygotowanych przez dzieci i rodziców.
W szkole przy ul. Kaliskiej gościli przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Osiedla Leśne, Rady Osiedla Bielawy, a także ks. Tadeusz Ristau. Uczniowie w świątecznych strojach wystąpili w przepięknym programie przygotowanym przez panie: Hannę Sucharską i Elżbietę Guzman. Zaprezentowali umiejętności wokalno-instrumentalne. Grali na dzwonkach chromatycznych, gitarach, a nawet jedna z uczennic zaprezentowała kompozycję na oboju. Wszyscy śpiewaliśmy tradycyjne kolędy oraz utwory świąteczne.
Zadowolenie i radość malowały się na twarzach uczestników.
Szkoda, że Święto Szkoły będziemy obchodzić dopiero za rok.
Arleta Kempa