Przedszkole nr 2 im. Ks.Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Pasowanie na Czytelnika - klasa 1a

"W bibliotece jest wesoło"  - pasowanie na Cytelnika.  Dzieci z klasy Ia już od kilku miesięcy są uczniami naszej szkoły, ale dopiero od dziś będą samodzielnie wybierać i wypożyczać książki w bibliotece.

Celem spotkania było nie tylko pokazanie biblioteki, ale przede wszystkim wprowadzenie w magiczny świat bajek, baśni i wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych. Zachęcajmy dzieci do czytania, zwracajmy uwagę na poszanowanie książek oraz na terminowe zwracanie ich do biblioteki. Pasowanie na czytelnika weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Dzisiejsze spotkanie było bardzo wesołe i miłe. Jednym z wielu punktów było snucie pajęczej opowieści, rozwiązywanie zagadek. Jednak najważniejsze było pasowanie wielkim ołówkiem. Na zakończenie dzieci wzięły udział w warsztatach - ozdabiały zakładki do książek. Nasza biblioteka na Grabowej to magiczne miejsce. Będziemy tam często zaglądać!

opr. A. Buława E. Wiśniewska