Dzień Odkrywców – „Niedźwiedź”.

„Niedźwiedziami określa się zwierzęta należące do rodziny niedźwiedziowatych. Gatunków tych zwierząt mamy obecnie na kuli ziemskiej osiem i są między nimi znaczące różnice. Wszystkie są osobnikami sporych rozmiarów, ważącymi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów (w zależności od gatunku), masywnymi, o krótkiej szyi i wydłużonej głowie, ze szczątkowym ogonem oraz silnymi, niedługimi łapami.

Zaliczamy je do zwierząt wszystkożernych (z wyjątkiem niedźwiedzia polarnego, który jest mięsożerny oraz pandy wielkiej, która żywi się wyłącznie pokarmem roślinnym)”.

Te i wiele innych bardzo ciekawych informacji mogliśmy pozyskać na zajęciach w klasie 1c  - dnia 31.01.19r. Uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie materiały:

-albumy, książki, ilustracje, zabawki, pluszaki, kolorowanki i ciekawostki.

Pomysłowość dzieci nie zna granic! W czasie zajęć zobaczyliśmy ręcznie zrobionego niedźwiedzia z popcornu, kilkanaście herbów z obrazkiem tegoż zwierzęcia, a nawet prezentację w programie Power Point przygotowaną samodzielnie przez pierwszaka!

Na zajęciach dowiedzieliśmy się,  co zrobić w sytuacji, kiedy spotkamy niedźwiedzia na swojej drodze (np. w czasie górskich wędrówek). Na szczęście przypadki agresywnych zachowań z ich strony zdarzają się w Polsce niezwykle rzadko.

Najbardziej zaskoczyła nas prezentacja dotycząca niedźwiedzia polarnego. Okazało się, że jego futro w rzeczywistości nie jest białe, lecz przezroczyste, a przy tym bardzo czyste i dobrze odbijające promienie słoneczne. Natomiast jego skóra jest czarna.

Ta lekcja była bardzo ciekawa!